Calhoun County Elections

November 08, 2022 Gubernatorial Election

Calhoun County Official (Out County Results Pending) Election Results

| Straight_Ticket_Votes | State | Congressional | Legislative | State_Boards | County | Township | Judicial | COMMUNITY_COLLEGE | City | Township_Library | Village | School | Proposal |Results Map

November,08 2022 Proposal Language PDF

58 out of 58 precincts reported 100.00% reported

Last updated Wednesday 23rd of November 2022 04:55:10 PM





Straight Party Ticket

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Democratic Party 13084
Republican Party 15890
Libertarian Party 200
U.S. Taxpayers Party 62
Working Class Party 172
Green Party 55
Natural Law Party 31




Governor and Lieutenant Governor

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Gretchen Whitmer / Garlin D. Gilchrist II DEM 24916
Tudor M. Dixon / Shane Hernandez REP 25694
Mary Buzuma / Brian Ellison LIB 535
Donna Brandenburg / Mellissa Carone UST 196
Kevin Hogan / Destiny Clayton GRN 142
Daryl M. Simpson / Doug Dern NL 93
Write in Elizabeth Ann Adkisson 0
Write in Justin Paul Blackburn 0
Write in Michael Ray Deck 0
Write in Joyce Priscilla Gipson 0
Write in Eugene Rosell Hunt Jr. 0
Write in Joseph Michael Hunt 0
Write in Joseph Irving 0
Write in Michael David Kelley 0
Write in Ervin Joseph Lamie 0
Write in Bob Scott 0
Write in Evan S. Space 0




Secretary of State

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jocelyn Benson DEM 25341
Kristina Elaine Karamo REP 24497
Gregory Scott Stempfle LIB 689
Christine C. Schwartz UST 435
Larry James Hutchinson Jr. GRN 187




Attorney General

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Dana Nessel DEM 23798
Matthew DePerno REP 25571
Joseph W. McHugh Jr. LIB 892
Gerald T. Van Sickle UST 525




Representative in Congress 4th District

1 Position
33 out of 33 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Joseph Alfonso DEM 13154
Bill Huizenga REP 15635
Lorence Wenke LIB 1014
Curtis Michael Clark UST 295




Representative in Congress 5th District

1 Position
25 out of 25 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Bart Goldberg DEM 7175
Tim Walberg REP 12630
Norman M. Peterson LIB 371
Ezra Scott UST 171
Write in Paul Leon Botts 0
Write in Michael Lee Johnson 0




State Senator 17th District

1 Position
14 out of 14 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Scott Rex Starr DEM 3070
Jonathan Lindsey REP 4812




State Senator 18th District

1 Position
44 out of 44 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Kai W. De Graaf DEM 18601
Thomas A. Albert REP 23345




Representative in State Legislature 44th District

1 Position
41 out of 41 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jim Haadsma DEM 16007
Dave Morgan REP 14631




Representative in State Legislature 45th District

1 Position
19 out of 19 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Ron Hawkins DEM 6944
Sarah Lightner REP 12716




Member of the State Board of Education

2 Positions
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Pamela Pugh DEM 20624
Mitchell Robinson DEM 19704
Tamara D. Carlone REP 25096
Linda Lee Tarver REP 24440
Donna Gundle-Krieg LIB 1203
Bill Hall LIB 1158
Ethan Hobson UST 650
Mary Anne Hering WC 1823




Regent of the University of Michigan

2 Positions
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Mike Behm DEM 19515
Kathy White DEM 20211
Lena Epstein REP 25176
Sevag Vartanian REP 23247
Eric Larson LIB 1754
Joe Sanger UST 992
Sherry A. Wells GRN 942
Kathleen Oakford NL 636




Trustee of Michigan State University

2 Positions
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Dennis Denno DEM 19365
Renee Knake Jefferson DEM 20027
Mike Balow REP 25345
Travis Menge REP 24347
Claranna Gelineau LIB 1344
Max Riekse LIB 1141
Robin Lea Laurain GRN 929




Governor of Wayne State University

2 Positions
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Danielle Atkinson DEM 19608
Marilyn Kelly DEM 19427
Christa Murphy REP 24974
Craig Wilsher REP 23811
Bruce Jaquays LIB 1412
Marc Joseph Sosnowski UST 932
Susan Odgers GRN 855
Write in Paul Joseph Foust 227




County Commissioner 1st District

1 Position
8 out of 8 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Rochelle Hatcher DEM 2974
Dominic Oo REP 2774




County Commissioner 2nd District

1 Position
7 out of 7 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Monique French DEM 3388




County Commissioner 3rd District

1 Position
8 out of 8 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Sarah L. Lawrence DEM 3442
Kathy-Sue Vette REP 3693




County Commissioner 4th District

1 Position
7 out of 7 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Rande Johnson DEM 3012
Steve Frisbie REP 5202




County Commissioner 5th District

1 Position
7 out of 7 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Derek F. King REP 6253




County Commissioner 6th District

1 Position
8 out of 8 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jon A. Koteles DEM 3024
Diane Thompson REP 5443




County Commissioner 7th District

1 Position
13 out of 13 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Tommy Miller REP 5304




Township Trustee Partial Term Ending 11-20-2024 for Homer Township

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Ron Giacobassi NPA 561




Township Treasurer Partial Term Ending 11-20-2024 for Marengo Township

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Carole Tabiadon REP 778




Township Trustee Partial Term Ending 11-20-2024 for Marshall Township

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Dan Walsh REP 1247




Township Trustee Partial Term Ending 11-20-2024 for Pennfield Charter Township

1 Position
3 out of 3 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
David Vandlen REP 2771




Township Clerk Partial Term Ending 11-20-2024 for Tekonsha Township

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Roberta Stemaly REP 542




Township Treasurer Partial Term Ending 11-20-2024 for Tekonsha Township

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Lynnette Phillips NPA 429




Justice of Supreme Court

2 Positions
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Richard Bernstein 22150
Kyra Harris Bolden 13716
Paul Hudson 9555
Kerry Lee Morgan 6202
Brian Zahra 17999




Judge of Court of Appeals 3rd District Incumbent 6 Year Term

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
James Robert Redford 31149




Judge of Court of Appeals 3rd District Incumbent Partial Term Ending 1/1/2025

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Christopher Yates 30941




Judge of Court of Appeals 3rd District Non-Incumbent 6 Year Term

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Kathleen A. Feeney 21706
Raymond P. Voet 12273




Judge of Circuit Court 37th Circuit Incumbent

2 Positions
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Brian K. Kirkham 26898
Tina Yost Johnson 27529




Judge of Probate Court Incumbent

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Michael L. Jaconette 32625




Judge of District Court 10th District Incumbent

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jason C. Bomia 31825




Board of Trustees Member for Kellogg Community College

2 Positions
57 out of 57 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Matt Davis 16621
Lisa Mueller 20289
Anthony Pennock 10016
Thomas W. Wood 10119




Board of Trustees Member for Kalamazoo Valley Community College

2 Positions
3 out of 3 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Patrick Alan Farmer 373
Paul Foust 387
Jeff Patton 397
Gary Sigman 302




Mayor for City of Albion

1 Position
6 out of 6 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Victoria Garcia Snyder 1247
Keena Williams 906




Council Member At Large for City of Albion Precinct 1

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Donivan DuPree Williams 282




Council Member At Large for City of Albion Precinct 2

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Lenn Reid 209




Council Member At Large for City of Albion Precinct 5 Partial Term Ending 11/20/2024

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Vivian Davis 334




Council Member At Large for City of Albion Precinct 6

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Andrew French 256




Mayor for City of Battle Creek

1 Position
21 out of 21 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Mark A. Behnke 6917
Lynn Ward Gray 5983
Jerry Steiner 1463




Council Commissioner At Large for City of Battle Creek

3 Positions
21 out of 21 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Tommy Moton 3107
Carla Reynolds 6920
Jake W. Smith 5403
Sherry L. Sofia 6408
Cayley Winters 5283




City Commissioner By Ward for Battle Creek City Ward 1

1 Position
4 out of 4 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Roger Ballard 1092
Jack V. McCulley 1000




City Commissioner By Ward for Battle Creek City Ward 2

1 Position
4 out of 4 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
John A. Kenefick 335
Jenasia Morris 1143




City Commissioner By Ward for Battle Creek City Ward 3

1 Position
4 out of 4 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Boonikka M. Herring 993
Patrick A. O'Donnell 1101




City Commissioner By Ward for Battle Creek City Ward 4

1 Position
5 out of 5 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Deborah Baker 1085
Tony Iovieno 752
Christopher C. Simmons 1252




City Commissioner By Ward for Battle Creek City Ward 5

1 Position
4 out of 4 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jim Lance 2814




Mayor for City of Marshall

1 Position
2 out of 2 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
James Schwartz 2161




Council Member By Ward for Marshall City Ward 1

1 Position
2 out of 2 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Scott Wolfersberger 2020




Council Member By Ward for Marshall City Ward 3

1 Position
2 out of 2 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jacob Gates 2034




Council Member By Ward for Marshall City Ward 5

1 Position
2 out of 2 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Ryan Underhill 2103




Council Member At Large for City of Springfield

3 Positions
2 out of 2 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Larry L. Eib 747
Arthur Hollingsworth 651
Write in Tracey Yvette Cummings 4




Township Library Board of Directors Partial Term Ending 11/20/2024 for Burlington Township

2 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Mary Gale 463
Kerry L. Smith 444




Township Library Board of Directors Partial Term Ending 11/20/2024 for Tekonsha Township

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jeanette Stiebeling 476




Village President for Athens Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Michael L. Alverson 302




Village Clerk for Athens Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Bonnie J. Conant 326




Village Treasurer for Athens Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Anita K. Shoup 319




Village Trustee 4 Year Term for Athens Village

3 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Lucy M. Lamson 265
Jerry G. Qualls 265
Robin H. Shoup 272




Village Trustee Partial Term Ending 11/20/2024 for Athens Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Donald L. Crapoff 275




Village President for Burlington Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Write in Sandra Kay Dowell 8




Village Trustee for Burlington Village

3 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Edgar McDonald 73




Village President for Homer Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Brent Michael 409




Village Trustee 4 Year Term for Homer Village

3 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jeff Daglow 352
Scott Hrcka 285
Jeff Sherman 341




Village Trustee Partial Term Ending 11/20/2024 for Homer Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
David Shaw 397




Village Library Board Member for Homer Village

2 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Barbara Baumgarner 368
Molly Riddle 317




Village President for Tekonsha Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Thomas Bowling 207




Village Clerk for Tekonsha Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Debra Taylor 215




Village Treasurer for Tekonsha Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Rose K. Bush 161
Jeanette Stiebeling 84




Village Trustee for Tekonsha Village

3 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Denis C. Bush 113
Bob Chalker 29
Michael Thor Eisenberg 92
Sara Griffith 146
Kenneth Maisner 70
Teri Morris 101
Howard Rigg 38
Randy Treece 57




Village President for Union City Village

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
William H. Avery 8
James P. Hurley 8




Village Trustee 4 Year Term for Union City Village

3 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Ralph L. Gottschalk 14
Bonnie J. Strathern 10
Write in Jill Lynn McCombs 0




Village Trustee Partial Term Ending 11/20/2024 for Union City Village

2 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Stacy Guertler 14
Write in Brian Gene McCombs 0




Board Member 4 Year Term for Athens Area Schools

4 Positions
4 out of 4 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Mike R. Harvey 1121
John Knowles 1081
Jeffrey A. Penick 1018
Hilary Setlak 1026




Board Member Partial Term Ending 12-31-2024 for Athens Area Schools

1 Position
4 out of 4 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Teri S. Loew 1321




Board Member for Battlecreek Public Schools

3 Positions
20 out of 20 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Christine Burns 3003
Michelle Gregoire 2398
Elishae Johnson 3484
Art McClenney 3549
Gilbert P. Ortiz Jr. 2312
Nicole Standback Perry 4002




Board Member 6 Year Term for Bellevue Community Schools

3 Positions
3 out of 3 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Scott Byers 225
Jill Caro 157
Write in Mindy Marie Sparks 1




Board Member Partial Term Ending 12-31-2024 for Bellevue Community Schools

2 Positions
3 out of 3 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Roger Mathewson 242
Write in Linda Lee Timmons 7




Board Member for Climax-Scotts Community Schools

3 Positions
2 out of 2 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Matt Birkam 105
Terri VandeGiessen 115
Steve Wurtzel 121




Board Member for Gull Lake Community Schools

2 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Brad Bagley 296
Shane Jones 181
Bruce Krogel 219
Desiree A. LaDuke 308
Mini Murphy 285
Jason Ramer 173




Board Member 6 Year Term for Harper Creek Community Schools

3 Positions
10 out of 10 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jacob L. Bax 1525
Michael Gryn 947
Brad M. Halverson 2838
Don Myers 2345
Jason L. Smith 1755
Sara Wallace 2828




Board Member Partial Term Ending 12-31-2024 for Harper Creek Community Schools

1 Position
10 out of 10 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Erin Allwardt 2358
Gavin Powell 1195
Joshua VanDuser 1082




Board Member for Hastings Area School System

2 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jennifer Eastman 11
Justin Peck 23
Elden Shellenbarger 19




Board Member for Homer Community School District

1 Position
6 out of 6 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Gary Tompkins 1152




Board Member for Lakeview School District

2 Positions
10 out of 10 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Eric Greene 3420
Sara Johnson 4096
Jason Moore 3385




Board Member for Litchfield Community Schools

3 Positions
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Tamara L. Dow 15
Michael Miller 19
Austin Signor 16




Board Member for Mar Lee School District

2 Positions
5 out of 5 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
David L. Fountain 420
Ian F. MacInnes 212
Eric Olmstead 311




Board Member 6 Year Term for Marshall Public Schools

2 Positions
17 out of 17 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Justin Kazmar 3379
Mark Machalka 4725
Marjorie LaJoyce Newman 4200




Board Member Partial Term Ending 12-31-2026 for Marshall Public Schools

1 Position
17 out of 17 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Joseph Toma 5875




Board Member 6 Year Term for Olivet Community Schools

3 Positions
3 out of 3 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Geoffrey Britton 219
Kalyn Critchlow 199
Shasta DeLong 121
Darcy Gates 103
Nathan Nighbert 130
Jeff Treat 131
Nick Weatherbee 124
Austin Williams 177




Board Member Partial Term Ending 12-31-2026 for Olivet Community Schools

1 Position
3 out of 3 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Amber Sinclair 390




Board Member 6 Year Term for Pennfield Schools

2 Positions
6 out of 6 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Dawn Bayman 827
Austin Brown 823
Brad C. Crandall 1415
Stephen Herbstreith 716
Jared Kirtley 683
Krystal Newman 1054




Board Member Partial Term Ending 12-31-2024 for Pennfield Schools

1 Position
6 out of 6 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Jennifer Sheldon 1263
Bryan M. Smith 1407
Write in Stacy M Niemann 221




Board Member for Springport Public Schools

3 Positions
2 out of 2 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Rick Adams 404
Alyse Rainey 427
Brian Sanford 417




Board Member 6 Year Term for Tekonsha Community Schools

2 Positions
4 out of 4 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Sara Griffith 437
Adam Shedd 531
Write in Daryl Blashfield 75




Board Member Partial Term Ending 12-31-2026 for Tekonsha Community Schools

1 Position
4 out of 4 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Deborah Thompson 581




Board Member for Union City Community Schools

2 Positions
5 out of 5 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Paul Arlt 481
David Mathis 498




State Proposal 22-1

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Yes 31915
No 17559




State Proposal 22-2

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Yes 28301
No 21660




State Proposal 22-3

1 Position
58 out of 58 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Yes 26323
No 24314




Burlington Township Library Millage Proposal

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Yes 428
No 386




Hastings Area School System Operating Millage Proposal

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Yes 10
No 40




Lawrence Memorial District Library Millage Proposal

1 Position
1 out of 1 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Yes 106
No 70




Marshall Public Schools Sinking Fund Millage Proposal

1 Position
17 out of 17 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Yes 4384
No 5146




Springport Public Schools Operating Millage Renewal Proposal

1 Position
2 out of 2 reported 100.00% Reported

*Detailed results available Click here!

OptionTotal Votes
Yes 436
No 330





Click the arrow on the map's left side for other result options

About

Calhoun County Clerks Office Location

Keep up with Calhoun County on Facebook and Twitter



Image description

Please contact the Calhoun County Clerks Office for questions and concerns

Built and Powered by Calhoun County Information Technology

Proposal